Profil uživatele
avatar

pzk

Foodie

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
1
0
Počet komentářů 14
Ohodnocené restaurace 5
Účast na gastroakcích 0

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2017: 5

Moje komentáře

> 23. 08. 2017 - U Štěpána: Po dnešní návštěvě mírné...
Po dnešní návštěvě mírné zklamání, poznamenám, že navštěvujeme při návštěvách Šumavy pravidelně a byli jsme spokojení. Předkrm-tatarák-objednáno dvakrát, 1x topinky na sucho(avizováno na sádle). Hlavní chod-flank steak a žebra. U obojího stejný sous, bohužel enormně přesolený. To, že obsluha mírně alibisticky neřeší venkovní rezervace a pošle za Vámi čerstvě příchozí prosit o místo, je již jen dovětek, který ovšem může zkazit zážitek z večera.
> 23. 01. 2017 - Palanda: Po návštěvě mohu...
Po návštěvě mohu konstatovat, že místo neohroženého krále mezi burgrárnami stále drží berounský Blackdog, nicméně úroveň burgerů slušná, prostředí už mě však tolik nenadchlo.
> 23. 01. 2017 - Léta páně: Byli jsme několikrát....
Byli jsme několikrát. Zkušenost pokaždé veskrze stejná, jídlo minimálně velmi slušné, pivo výborné, obsluha však pokulhává. Jen dávám ke zvážení jestli by staročeská hospoda měla dělat tematickou akci zrovna na hamburgry a nedržet se raději toho co umí nejlépe..
> 10. 01. 2017 - U Gregorů: Pivnice s vcelku dobrým...
Pivnice s vcelku dobrým jídlem, rádi sem pravidelně zajedeme, o vysokou gastronomii nejde, ale o to snad v pivnici ani nejde..
> 10. 01. 2017 - Blackdog Bar&Grill: To co dělají, dělají dobře....
To co dělají, dělají dobře. Vždy nám zde chutnalo a přístup k zákazníkovi super. Žárlivá manželka pro mě legendární, a i když na ní ještě minimálně pár hodin, ne-li den vzpomínám, vždy si ji dám..:-))
> 10. 01. 2017 - Šupinka: Jídlo je stále na velmi...
Jídlo je stále na velmi dobré úrovni, ale říkám si jestli mi nechutnalo více, když to bylo celé méně nazdobené, ale trošku vřelejší a osobnější..PS: onen číšník měřící zhruba 2 metry pro nás byl takovým a maskotem, duší podniku a vždy jsme se na něj moc těšili..
> 10. 01. 2017 - Šupinka: Navštěvujeme každý rok a...
Navštěvujeme každý rok a nemůžu se ubránit pocitu, že se tam postupně vytrácí určité kouzlo..Už Vám nenabídnou šupinu pro štěstí, už nepotkáte úžasného (aspoň pro nás) číšníka, který pro zákazníka dýchal. I to zdánlivě krásně zrekonstruované prostředí Šupinky má své mouchy - obří závěs hned za vstupními dveřmi, přes který při troše smůly narazíte při vstupu do obsluhujícího personálu, chybějící "bar" a obsluha schované kdesi v útrobách, která ani nemá šanci Vás při příchodu či odchodu pozdravit.
> 10. 01. 2017 - Nautilus hotel, Goldie: Předsilvestrovská návštěva...
Předsilvestrovská návštěva u pana Svátka byla nezapomenutelná. Jídlo i obsluha za jedna, včetně úžasného přístupu pana šéfkuchaře, komunikativnosti a možnosti navštívit zákulisí, tedy přímo kuchyň a nahlédnout pod "pokličku"..:-)