Profil uživatele
avatar

vsmejkal

Gourmet

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
9
3
Počet komentářů 63
Ohodnocené restaurace 9
Účast na gastroakcích 1

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2018: 9

Moje komentáře

> 14. 07. 2018 - Bílý mlýn: Stranou od centra Liberce...
Stranou od centra Liberce je tato oáza dobrého jídla. Škoda, že na webu není menu, abych bez písemných poznámek mohl poreferovat o celé nabídce, která rozhodně nevypadá jako ve většině českých restaurací. Chuť vzbuzují všechny položky, a ještě více čerstvé ryby, na které jsem se soustředil. Výborné jídlo, skvělá obsluha, vkusný interiér. Jen nabídka jediného točeného piva v podobě Staropramenu mne zklamala. Tak uvidím příště.
> 14. 07. 2018 - Kampa Park: Skvělá jídla, jejichž...
Skvělá jídla, jejichž provedení odpovídá popisu v menu. Proč to jde, nepsat jen suroviny, jak teď frčí v michelinských podnicích? Čerstvé ryby, dokřupava měkká chobotnice. Vína s poměrně vysokou marží, což ale platí pro většinu ČR. Nabídka není na podnik této kategorie příliš rozsáhlá, ale lze si dobře vybrat styl a původ vína, také díky zpracování na tabletu. Stejně jako v Hergetově cihelně i zde neuvěřitelně milý a ochotný číšník. K tomu romantický pohled na Karlův most a Vltavu – co víc?
> 14. 07. 2018 - Kampa Park: Absolutně nesouhlasím. Byla...
Absolutně nesouhlasím. Byla jsme česky mluvící zcela jednoznačně a strávili jsme se skvělou obsluhou poetické odpoledne.
> 14. 07. 2018 - La Degustation Bohême Bourgeoise: Ceny se zvýšily, ale to by...
Ceny se zvýšily, ale to by nevadilo, kdyby odpovídala kvalita, jak si pamatujeme. Opak je pravdou. Jídla zvláštní – asi se to Michelin. inspektorům líbí, když ocenili i podobně komponované menu ve Field. Netuším, co je špatného na tom, když se místo surovin napíše název jídla. Nejstrašnější „párování“ vína, jaké jsme kdy zažili. Nesmyslné kombinace pochybených vzorků podávaných převážně v nevyhovující teplotě. Chování personálu velmi nesrdečné, až povýšené. Studená voda na WC stále.
> 30. 06. 2018 - La Veranda: Podnik vykazující...
Podnik vykazující neuvěřitelně stálou kvalitu co do jídla i obsluhy. Thajská polévka s krevetami, která není momentálně uvedena na jídelním lístku, je návyková. Skvělé ryby. Zajímavá nabídka dne "na tabuli". Prostě v dané lokalitě naprostá oáza pohody.
> 18. 05. 2018 - Florián: Druhá návštěva - jiná směna...
Druhá návštěva - jiná směna - stejná jídla: také dobré, ale o trochu slabší. Méně komunikativní obsluha i kuchaři. Některé detaily jídel ne tak dotáhnuté, jako u první směny: teplota, ingredience, výběr masa a jeho krájení. Pořád vcelku dobré, ale první směna je lepší!
> 12. 05. 2018 - Florián: Za velmi nenápadným vchodem...
Za velmi nenápadným vchodem se skrývá řada místností v poněkud historickém duchu typu "středověká pivnice". Nedejte se odradit. Skvělé jídlo a velice milou obsluhu je možné Jílovému jen závidět. Nápadité menu (brzlík, morek, pomalu pečené jehně, uzený úhoř, grilované batáty, vlastní stařené hovězí...), tak odlišné od nevábné uniformity českých restaurací, a chuťově i objemově dokonalé porce činí z návštěvy mimořádný zážitek. Neváhejte!
> 31. 01. 2018 - Hergetova cihelna: Skvělý zážitek po všech...
Skvělý zážitek po všech stránkách. Nabídka předkrmů úžasná, z jídel si vybere každý, ostatní také na úrovni (české sýry v kvalitě francouzských). Provedení jídel po stránce chuti i designu famózní. Jen bych někdy více okořenil. Nabídka vín slušná, ale protože sommeliérka není přes den k dispozici, musí si host poradit spíše sám. Může ovšem přímo do vinotéky. Obsluha (Mirek) bezchybná, milá, ochotná - vzor pro všechny. V kombinaci s neotřelým výhledem na Karlův most takřka neopakovatelný zážitek.

Moje gastrofotky

Fotky z restaurací

Fotky z komentářů