Profil uživatele
avatar

Mirek7

Food Guru

Oblíbenost uživatele
  4
Oblíbenost komentářů
251
34
Počet komentářů 456
Ohodnocené restaurace 23
Účast na gastroakcích 21

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2018: 23

Moje nejoblíbenější

Restaurace: Goldie-Nautilus Tábor

Kuchař: Svatek

Moje komentáře

> 20. 02. 2018 - Aureole Fusion Restaurant & Lounge: Dovolte jen malou...
Dovolte jen malou subjektivní vsuvku - saranče stepní v tempuře mi přišlo jako dost extravagantní jídlo.
> 19. 02. 2018 - Galerie Kladno: Tak tentokrát docela malér....
Tak tentokrát docela malér. Krůtí medailonky s houbovou omáčkou celkem šly, ale vídeňská roštěná: maso žvýkavé, a co ta spálená, nekřupavá vídeňská cibulka? Pane kuchaři, pokud jste v oboru vyučen, tak vraťte výuční list (vídeňská cibulka se učí tuším ve třetím ročníku), anebo se ji dodatečně naučte.
> 19. 02. 2018 - Malostranská beseda: Jestli jste trefil na...
Jestli jste trefil na výčepáka Scottu (já vždycky, tak ať mi druhý pan výčepní zatím promine), tak jste zažil výčepní koncert - já si vždycky vyžádám místo s výhledem na pípu.
> 18. 02. 2018 - Etnosvět: Placení u kasy je taková...
Placení u kasy je taková podivná věc posledních let. Já jsem naposledy platil u kasy asi tak před třiceti lety v samoobslužném automatu Koruna. Tohle placení v "nóbl" restauracích u pokladny nechápu.
> 18. 02. 2018 - Pot-au-feu: Souhlas - prase a kráva...
Souhlas - prase a kráva jsou pro mě také superpotraviny!
> 18. 02. 2018 - Angusfarm: Ha ha ha - já se nestyděl...
Ha ha ha - já se nestyděl ani v nóbl Francouzské restauraci (viz můj komentář) a vylizoval jsem, až se mi boule za ušima dělaly.
> 18. 02. 2018 - Francouzská restaurace Art Nouveau: NEJSKVOSTNĚJŠÍ DEGUSTAČNÍ...
NEJSKVOSTNĚJŠÍ DEGUSTAČNÍ MENU MÉHO ŽIVOTA !!!!! Z každého degustačního menu vždy vypíchnu chod, který byl nejlepší. Tady nemám co vypíchnout - všech pět jídel je neskutečných. Žádné přeplácané umělecké talíře, každé jídlo má hlavní chuť svého "nositele". Interiér netřeba hodnotit, obsluha je profesionální. A specielně pro pana Boddieho: každý talíř ještě velmi nespolečensky vylizuji prstem, neboť je to neskutečná lahoda. ABSOLUTORIUM!!!!!
> 13. 02. 2018 - Aureole Fusion Restaurant & Lounge: Vážená IvetoJ. Dovolte...
Vážená IvetoJ. Dovolte několik subjektivních názorů k Vašemu komentáři: 1) Saranče mně osobně nesmírně chutnalo, a kde jinde než v takovéto restauraci bych ho ochutnal? V jaké restauraci jste si ho dala Vy? 2) Kokosový desert byl pro mě úchvatný, hlavně s kombinací s jehličím. Malinový prach byl na kokosovém sorbetu. Ale vše je věc názoru - já osobně byl v Aureole spokojen.
> 12. 02. 2018 - Ambiente – Pizza Nuova: Interiér na mě působí jako...
Interiér na mě působí jako takové lepší nádraží; sezení na štokrlátkách mě taky neoslovilo, bsluha je rychlá a všímavá, manažerů restaurace na place dostatek. Talíře bohužel nejsou nahřáté a tak těstoviny dojídáme skoro studené (což nepotěší). Navíc ceny připomínají drahotu, nebo chcete-li poměr cena versus poskytnuté blaho neodpovídá.
> 12. 02. 2018 - Promenáda: Naprostý souhlas s Vaším...
Naprostý souhlas s Vaším hodnocením - za mě nejen nejlepší na karlovarsku, ale do první desítky v Maurerovi - vše vždy perfektní, jen ta "zebra" nás taky moc nezaujala.
> 10. 02. 2018 - Terasa U Zlaté studně: Děkuji za info, pane...
Děkuji za info, pane Boddie. Terasu U Zlaté studně považuji za jednu z nejlepších, ale těch povinných 7% spropitného mě vyloženě sr.lo. Konečně tam budu moci zajít a dát za velikou spokojenost spropitné třeba 15%.
> 10. 02. 2018 - Smíchovský pavilon: Asi málokdo ví, kdo je...
Asi málokdo ví, kdo je Janička z Malostranské, a jaký je ten kopec do Smíchovského pavilonu. Já (lehce zadýchán z toho kopce) chápu a chválím obojí.
> 09. 02. 2018 - U Labutě: Restaurace v patře je...
Restaurace v patře je skvělá, ovšem pivnice v přízemí, kuřecí (obrovská) křídla a pivko - to je lahoda. A to sem jedu 300 kilometrů!
> 09. 02. 2018 - Augustiniánský dům, Symfonie: Nedá mi to odpovědět: 1) Co...
Nedá mi to odpovědět: 1) Co to je hodnocení 10/10, když v Maurerovi se hodnotí od 1 do 5? 2) Proč porovnávat "Prahu" od "nePrahy"? Restaurace je buď dobrá, nebo není - mně je úplně jedno, kde leží (mimochodem Augustiniánský dům je skvělý - a to jsem skoro pražák).
> 06. 02. 2018 - Aureole Fusion Restaurant & Lounge: Taxem se po dvou letech...
Taxem se po dvou letech zase v rámci GRF vyčůral na orchideje..... Byli jsme maximálně spokojeni; zaujalo saranče v uzené tempuře, výborná byla panenka pečená v bukovém kouři a favoritem pro mě jednoznačně kokosový sorbet se smrkovým jehličím. Obsluha profesionální a uvolněná.
> 05. 02. 2018 - Blue Orange: Oběd: až na ječící děti...
Oběd: až na ječící děti celkem dobré; každý týden jiná nabídka. Z interiéru mě nejvíce zaujalo WC, osazené asi tak pětiwattovou žárovkou a nerezovým korýtkem-umývadlem.
> 04. 02. 2018 - La Mamma Cucina: Moc hezké fotky. Hlavně...
Moc hezké fotky. Hlavně fotografie kabelky (Vaší) paní určitě všechny milovníky jídla zaujme.
> 31. 01. 2018 - Chateau Mcely, Piano Nobile: Vážené dámy. Vidím, že jsem...
Vážené dámy. Vidím, že jsem Vás docela rozvášnil - pojďme to uzavřít. Já Vám neberu Vaši abstinenci; mně je úplně fuk, co kdo pije. Zaujal mě především výraz "diskriminace abstinentů". A Vy mě zase neberte, že nemusím vědět, co je to "LDBB" (a to přitom do Maurera, jak se můžete podívat, dost přispívám). Přeji Vám hodně abstinenčních nápojů, a sobecky sobě dost dobrého pivka.
> 31. 01. 2018 - Kampa Park: Vážený pane "Mufficek"....
Vážený pane "Mufficek". Nedá mi to - ve Vašich komentářích je 5 hrubek (např. "rybyčky", "vítečný".....) - zkuste si najít další.
> 30. 01. 2018 - Chateau Mcely, Piano Nobile: Vážené dámy. Nejsem...
Vážené dámy. Nejsem abstinent (jsem odporný pivař), ale když musím jet do restaurace autem, necítím se pak být "diskriminovaným abstinentem", protože voda je k chutné krmi tím nejlepším pitím - a ta voda je navíc v ceně degustace. A bohužel netuším, vážená "BozaB", co je to LDBB, a docela těžko si představuji párování nealka s pokrmy (ale to je asi můj problém).
> 29. 01. 2018 - Mustang Bar: Rychlý oběd: hotovky...
Rychlý oběd: hotovky slušné, obsluha také. Hodnocení interiéru je vždy subjektivní - mě prostě tenhle do oka nepadl.
> 27. 01. 2018 - Passage, Wine & Dine: Vypadá to, pane Boddie, že...
Vypadá to, pane Boddie, že jsme každý byli v jiném podniku - ale nejspíš šlo jen o jiného kuchaře.
> 27. 01. 2018 - Passage, Wine & Dine: Všechno špatně. GRF, pátek...
Všechno špatně. GRF, pátek večer, v restauraci jsme čtyři. Podnik PASSAGE je opravdu pasáž, vůbec se nám tady nelíbí. Pokrm nazvaný "šnečí maso, špenát, kardamom, zázvor, červená čočka" je ve skutečnosti nevábná polévka, taková špinavá zelená voda. "Něco navíc" (bílé víno k předkrmu) jsme vůbec nedostali. Iberská krkovička je upečena do bezvědomí, do dřevnata. Cesta na WC je taková bojovka - musíte opustit restauraci a cestovat o patro níž, kde se pokusíte WC najít. Podle servírek jsou vinotéka.
> 25. 01. 2018 - Chateau Mcely, Piano Nobile: Vážený pane šéfkuchaři,...
Vážený pane šéfkuchaři, vážený pane managere. Nějak se dohodněte - Vaše komentáře jsou dosti zmatené.
> 22. 01. 2018 - Nostress: Myslím si, že pes v...
Myslím si, že pes v restauraci nemá co dělat. Několikrát jsem již zažil, jak páníček/panička pejsánka usadil/a vedle sebe na židli, a občas nějaké to sousto z talíře mu do tlamičky vsunul/a..... Na to se musím koukat? A pak si případně na stejnou židli sednout? To ten pejsánek nevydrží tři hodiny sám doma?
> 22. 01. 2018 - Aureole Fusion Restaurant & Lounge: Svoji nespokojenost s...
Svoji nespokojenost s obsluhou jste dali najevo tím, že jste dali obsluze spropitné?! Proč?
> 22. 01. 2018 - Alexandria hotel: Mohu potvrdit - mám...
Mohu potvrdit - mám naprosto stejný názor. V Alexandrii se prostě před pár desítkami let zastavil čas.
> 20. 01. 2018 - Malostranská beseda: Tenhle sehraný tandem mě...
Tenhle sehraný tandem mě fascinuje - ano, tady pořádat povinné kurzy výčepáků ("ono nám to dneska nějak pění") a servisu (viz Cimrmann:"Nejste tady sám a mám jen jedny ruce"). Vždy u vytržení sleduji výčepáka i servírku.
> 20. 01. 2018 - Suterén: Na fotečky už rezignuji -...
Na fotečky už rezignuji - viz výzva p.Maurera ku fotografování. Já když vidím ty "fotografy", jak lezou s mobilem na židli, aby pořídili (amatérskou) fotku, kterou se pochlubí na facebooku, že byli v drahé restauraci, aby jim těch 278 přátel na facebooku závidělo, zatímco jídlo stydne, a oni pak to snědí (aniž by pořádně věděli, cože to studeného jedí, neboť ihned na mobilu kontrolují došlé odpovědi) ..........
> 20. 01. 2018 - Mincovna: Souhlasím se skvělým...
Souhlasím se skvělým pivkem; ale jinak je obsluha zaměřena (mimo výčep) především na cizince. No co byste taky na Staromáku čekali?
> 20. 01. 2018 - Valdštejn: Jít na akci předem...
Jít na akci předem zaplacenou, při které je potřeba předložit rezervační kód, a nepředložit ho? Zamyslete se trochu sama nad sebou - zřejmě nevhodná reakce číšníka je samozřejmě v každém případě neomluvitelná.
> 20. 01. 2018 - Babiččina zahrada: GRF: příjemné prostředí i...
GRF: příjemné prostředí i obsluha (ne všude umí udržet úroveň mezi servilitou a nezájmem). Jídlo bezchybné - vyzdvihl bych paštiku v malinovém želé, to byl fakt nářez.
> 11. 01. 2018 - Nautilus hotel, Goldie: No jo - liškový krém je...
No jo - liškový krém je záležitost sama o sobě!
> 11. 01. 2018 - Galerie Kladno: Slušné polední hotovky,...
Slušné polední hotovky, čistý interiér. Obsluha poledne v pohodě stíhá.
> 10. 01. 2018 - Bílá kráva: Velmi příjemný podnik - až...
Velmi příjemný podnik - až na malinko roztržitou obsluhu si vysoké umístění určitě zaslouží.
> 09. 01. 2018 - Klášterní šenk: Úplně vzorový příklad, jak...
Úplně vzorový příklad, jak se dá zkazit docela slušné jídlo: bramboráčky umístí kuchař na dno talíře a na ně "nakydá" hromadu mastné zeleniny a pštrosího masa, čímž se z bramboráčků stane rozkydlá hmota. Potetovaná servírka mlčky přináší nápoje; mlčky odnáší talíře. Pokud ale sedíte u baru, máte šanci dozvědět se spoustu detailů ze soukromého života obsluhujících - tady probíhá trvalý "brífing".
> 02. 01. 2018 - Na Čechách: Hezké fotky. Jak se dělá...
Hezké fotky. Jak se dělá kančí guláš, to vím. Ale jak se dělá kočička?
> 02. 01. 2018 - Tři knížata: Jídla chutná, nápaditě (ale...
Jídla chutná, nápaditě (ale nepřeplácaně) aranžovaná, obsluha dost dobrá. Jen k interiéru: hodnocení je vždy subjektivním názorem - mně se prostě ta zelená barva v kontrastu s historickými klenutými stropy a sloupy prostě nelíbí.